Лектори

инж. Атанас Димов

инж. Атанас Димов

инж. Атанас Димов

изпълнителен директор на Електрохолд Трейд

Инж. Атанас Димов е Изпълнителен директор на Електрохолд Трейд – една от водещите компании за търговия с електроенергия в България.

Има над 20 години опит в енергийната система и енергийния пазар, като професионалният му път включва ключови роли в ЧЕЗ Трейд България, Електроенергийния системен оператор и НЕК.

Завършил е Електроинженерство и автоматизация на енергийните системи в Техническия университет – София, има специализации по енергийни пазари, възобновяеми източници и управление на енергийни проекти. Бил е председател, а понастоящем е заместник-председател на Асоциацията на търговците с енергия в България, и е участвал активно в разработването на правилата и модела на електроенергийния пазар у нас.

Под негово ръководство Електрохолд Трейд надгражда основния си бизнес модел – търговия на пазара на едро и доставка на електрическа енергия на крайни клиенти, като добавя  с интегрирани решения за управление на ВЕИ, системи за съхранение на електрическа енергия (ССЕЕ) и решения за крайни клиенти, които активно участват в енергийния преход чрез инвестиции във ВЕИ и ССЕЕ, като комбинира търговска експертиза, дигитални платформи и фокус върху устойчивостта.

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ