80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
80-годишна жена, изоставена от круизен кораб на остров в Големия бариерен риф, беше намерена мъртва. Случаят се разсдледва от австралийските власти, пише BBC.
Жената е била на туристическа обиколка на остров Лизард, на 250 км северно от Кърнс, заедно с други пасажери от круизния кораб Coral Adventurer в събота. Предполага се, че жената се е отделила от групата, за да си почине.
Корабът е напуснал острова около залез слънце, но се е върнал няколко часа по-късно, след като екипажът е разбрал, че жената е изчезнала. Тялото ѝ е открито при мащабна издирвателна операция в неделя сутринта.
Австралийската служба за морска безопасност (AMSA) заяви, че разследва и ще се срещне с екипажа на кораба, когато той акостира в Дарвин по-късно тази седмица.
Главният изпълнителен директор на Coral Expeditions, Марк Фифийлд, заяви, че персоналът се е свързал със семейството на жената и е предложил подкрепа във връзка с трагичната ѝ кончина.
„Докато разследванията на инцидента продължават, ние дълбоко съжаляваме, че това се е случило и предлагаме пълната си подкрепа на семейството на жената“, каза Фифийлд.
Coral Adventurer може да побере до 120 гости с 46 души екипаж, според уебсайта на компанията. Той е построен специално за достъп до отдалечени райони на австралийското крайбрежие и е оборудван с „тендери“ - малки лодки, използвани за превоз на пътници на еднодневни екскурзии.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Служебният вътрешен министър: Масово машините за гласуване работят нормално, проблеми има при под 1%
Политика |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.