Наследницата на L'Oreal стана първата жена със състояние от 100 млрд. долара

Наследницата на L'Oreal стана първата жена със състояние от 100 млрд. долара

Състоянието на наследницата на козметичната компания L'Oreal Франсоаз Бетанкур Майерс нарасна до $100 млрд. Тя стана първата жена в света, чието състояние достигна тази цифра.

Нейното състояние се увеличи до 100,1 милиарда долара на 28 декември 2023 г., според индекса на милиардерите на Bloomberg, подпомогнато от рекордно високите цени на акциите на L'Oreal, която е основана от дядото на Франсоаз Бетанкур Майърс през 1909 г.

Сега стойността на компанията се оценява на $268 млрд. 70-годишната Франсоаз Бетанкур Майерс работи като заместник-председател на L'Oreal. Тя и семейството й притежават 35% от компанията. Г-жа Майърс е обявена за най-богатата жена в света според Forbes три поредни години - през 2021, 2022 и 2023 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?