С кемпер, каравана или палатка в Гърция - само в къмпингите

С кемпер, каравана или палатка в Гърция - само в къмпингите

В Гърция караваните и кемперите вече ще могат да се паркират само на къмпинги. Същото ще важи и за палаткуващите туристи, като нарушителите ще плащат високи глоби, съобщава Българското национално радио.

Министерството на туризма в южната ни съседка въведе наредба за ограничаване на паркиране на каравани палатки и кемпери на обществени места. Те вече ще могат да се поставят само на къмпинг. Ако паркирате кемпера или караваната си в гора, до брега на морето или дори на паркинг, и ги използвате за почивка или нощувка, глобата е до 3000 евро.

Министерството пояснява, че новата мярка е в защита на природата и има за цел поставяне на ред в този алтернативен вид туризъм.

В същото време се забранява да се поставя повече от една каравана в частен двор или имот.

Любителите на къмпингите реагираха с обръщение в медиите, че се нарушават личните права със забраната за пребиваване сред природата. Те коментират, че забраната е изцяло в полза на собствениците на къмпинги.

Не само гърците, но и много туристи от Балканите и Европа предпочитат да почиват с кемпер и са заплашени от глоби, ако паркират за повече от 24 часа на обществено място. Съгласно наредбата полицията вече глобява нарушителите.

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ