Човек, който вдъхновява: Борец без крака и ръце


Кейлъб Смит е гимназист в Минесота, който практикува борба. Той няма нито крака, нито ръце. Това обаче не му пречи да побеждава и да бъде вдъхновение за останалите.

Смит е роден с рядък тип кръвно заболяване, наподобяващо менингит. В резултат на това когато навършва 3 години, докторите са принудени да ампутират ръцете му под лактите, а краката – под коленете.

Днес той е 54-килограмов борец за гимназията „Хардинг Хай“ в Сейнт Поул, Минесота. Неговият треньор твърди, че Смит е по-силен от повечето борци в неговата категория. Да, липсата на крака и ръце е сериозен недостатък. Същевременно обаче това е и своеобразно предимство, тъй като опонентите му не знаят как да контрират неговия необикновен стил. Както съотборниците му, така и опонентите му са вдъхновени от неговата непреклонна решителност.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 26 януари до 1 февруари
Български мениджър е осъден на затвор след разследване на Европейската прокуратура
НАП е съставила 286 акта и е издала 67 наказателни постановления за нарушения при въвеждане на еврото
Мълния удари над 70 души на митинг в подкрепа на осъдения бивш президент на Бразилия Болсонаро
Плащаме с левове за последна седмица
БНБ пуска в обращение първата колекционерска евромонета
Профсъюзът на Hyundai няма да пусне хуманоидни роботи в заводите без предварителни преговори