„Атлетико Мадрид” е новият шампион на Лига Европа

Испанският „Атлетико Мадрид” победи трудно английския „Фулъм” с 2:1 след продължения на финала на турнира Лига Европа, състоял се пред 88 хил. зрители на стадион „Хамбург Арена” в Германия. В герой на мача се превърна звездата на испанците Диего Форлан, който реализира и двете попадения за „Атлетико", в 32-та и в 116-ата минута.

Играта започна с натиск на „Атлетико”, като в 12-та минута Форлан с бомбен удар уцели страничния стълб на вратата на „Фулъм”. Последваха нови атаки на испанците, които през първите минути натиснаха сериозно английския отбор. Това даде резлутат и в 32-та минута испанците стигнаха до гол, след като Диего Форлан матира вратаря с перфектен изстрел.

Радостта на „Атлетико” обаче трая едва пет минути, тъй като нападателят на "Фулъм Саймън Дейвис намери по великолепен начин центрираната му топка и направи резултата 1:1. Така завърши първата част на двубоя.

Второто полувреме беше по-равностойно, като и двата отбора имаха шанс за голове,  но не съумяха да се възползват. В заключителните минути „Атлетико” щурмуваха вратата на противника, надявайки се да решат мача. Така се стигна до продължения, в които уморените вече футболисти се надиграваха в средата на терена. Мачът изглеждаше, че върви към дузпи когато четири минути преди края Диего Флоран заби втория си гол.

С тази победа „Атлетико Мадрид” взе за първи път в историята си купата на Лига Европа.