Google показва как Земята се е променила за 28 години

Google показва как Земята се е променила за 28 години

Интернет гигантът Google демонстрира своя най-нов проект, наречен Timelapse. Той визуализира как различните части на нашата планета са се променили през последните 28 години, пише "Обекти".

Може да видите ясно как все повече дървета се изсичат в Амазонската джунгла година след година, как Лас Вегас нараства все повече и повече и т.н.

NASA и Американското геоложко общество събират снимки с висока разделителна способност на Земята вече близо 40 години чрез Landsat сателитите. Google от своя страна, наред с партньорите им от Time, е работила тясно с двете организации, за да изчисти някои от тези изображения и да ги представи на широката публика.





Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Слънце и жега: Термометрите удрят 42° във вторник
Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Петролът поевтинява на фона на опасенията от задаваща се търговска война между САЩ и ЕС
Четири неща, които всяка B2B марка трябва да прави