Бум на варицелата
Бум на варицела сред децата бе отчетен от епидемиолозите. Само за изминалата седмица от дребна шарка са се заразили 363 деца, а заболелите от началото на годината вече надхвърлят 34 500.
Причината е, че у нас няма регистрирана ваксина, обясни д-р Атанас Мангъров, началник на детското отделение на Инфекциозна болница- София, пред в. "Преса". "Страната ни трябва да предприеме спешни мерки за да набави ваксината, защото сме заплашени от епидемия, подобна на тази от морбили през 2010 година, когато се разболяха над 24 000 деца, а сега болните от варицела са с 10 000 повече", коментира лекарят.
Имунизацията срещу дребна шарка струва между 120 и 150 лева. Над 34 000 заразени деца обаче означават поне 10 дни болнични за единия от родителите и престой в лечебно заведение по клинична пътека 460 лева. Усложненията от варицела са редки - под 1%. Те обаче са доста тежки - обикновено децата развиват пневмония и енцефалити. Варицелата е едно от най-заразните познати заболявания, като е достатъчно само да влезеш в стая, където е имало болен, за да се обринеш до дни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.