Здравният министър: Договорихме добри отстъпки за лекарствата

Политика за бисквитки

Вече са договорени много добри отстъпки за лекарства, най-вече за онкологичното лечение, заяви министърът на здравеопазването Десислава Атанасова в Ловеч, където откри реновирано отделение по анестезиология и интензивно лечение в многопрофилната болница. Цените вече са обявени на сайта на касата, а новият модел на управление на публичните средства ще бъде напълно прозрачен, добави тя.

„Имам идеи за законодателни промени и подзаконова и нормативна уредба касаеща Комисията по цени. Предложила съм моите идеи на всички парламентарни групи в Комисията по здравеопазване, както и на всички съсловни и пациентски организации и фарма индустрията. Предлагам решения и очаквам от тях становище, за да може в диалог да се намерят добрите решения”, заяви министърът.

Днес на заседанието на Надзорния съвет на Националната здравна каса се планира да се разгледа и приеме Наредба 10 за реда и условията при плащане на лекарства. След приемането, в 14-дневен срок, Атанасова ще я обяви за публично обсъждане. Приоритетна тема в работата ще бъде Спешната помощ в три направления: липса на кадри, възнаграждение на служителите и защитата им при посещение на адреси.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
„Парадоксът на успеха“, който кара дори победителите да се страхуват от провал
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи
Академия „Равен старт“ дава финансови съвети на ученици от квартал „Факултета“
На фокус следващата седмица: Централните банки излизат на преден план
Подобрете процесите, стимулирайте растежа
Времето през уикенда: Слънчево с температури до 17°