Над един милион са здравно неосигурените

Здравно неосигурените българи надхвърлят един милион, става ясно от изявление на министърът на здравеопазването Десислава Атанасова пред агенция „Фокус“.
„Ако няма добра събираемост на здравните вноски, няма да има средства за лекарствени продукти, които да се плащат от Здравната каса, да има средства за финансова стабилност на лечебните заведения“, коментира Атанасова. Системата е солидарна и заложената мярка за удостоверяване на платени здравни вноски при придобиване на имущество не е противоконституционна, смята тя.
„След като имат средства да си закупят автомобил или имот, гражданите трябва да имат пари и да си платят здравните вноски“, заяви министърът. Над 300 млн. лева биха се събрали само от половината нередовни платци.
На планирана за утре среща ще се обсъди намалението с 2% на надценките на лекарствените продукти. Предложението засяга търговците на дребно и едро и собствениците на аптеки. Към момента по наредбата се води публично обсъждане.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-големият град в Индия се сдоби с „улица на милиардерите“
Свят |Лондонската полиция отстрани служители след тайни записи на BBC
Свят |SEE ITS Summit 2025 очерта пътя към дигиталната икономика на бъдещето
ПР и събития | Advertorial |Бразилия ще освобождава средната класа от данък върху доходите
Компании |ВКС прие, че Борислав Сарафов вече не е и.ф. главен прокурор
Политика |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Украйна призова ЕС да отвори първата преговорна глава за членство
ЕС |

Коментари
Няма въведени кометари.