Евростат: Всеки трети българин живее в риск от бедност
България е заемала незавидното второ място в Европейския съюз(EС) по дял на хората в риск от бедност през 2022 година. Това показват данните на Евростат, оповестени днес. Най-високи стойности са отчетени в Румъния (34%), следвана от България (32%), Гърция и Испания (и двете по 26%).
Според данните на европейската статистическа служба най-ниски дялове на хората в риск от бедност са отчетени в Чехия (12%), Словения (13%) и Полша (16%).

През 2022 г. 95,3 милиона души в ЕС, или 22% от населението в общността, са били изложени на риск от бедност или социално изключване. Това са хора от домакинства, изпитващи поне един от трите риска от бедност и социално изключване: риск от бедност, тежки материални и социални лишения или живот в домакинство с много нисък интензитет на работа. Цифрата остава относително стабилна в сравнение с 2021 г. (95,4 милиона, 22% от населението), поясняват от Евростат.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ръководителят на Standard Chartered очаква блокчейн технологията един ден да захранва почти всички глобални трансакции
Финанси |Обирът в Лувъра: Дело на дребни престъпници
Любопитно |Над 160 000 нарушения на трудовото законодателство засече ГИТ от началото на годината
България |Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Компании |Надзорният съвет на НОИ одобри ревизирания проектобюджет на ДОО за 2026 г.
България |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Хороскоп |Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Свят |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.