На 3 февруари започва ремонтът на осветлението в тунел „Кривия“

На 3 февруари започва ремонтът на осветлението в тунел „Кривия“

На 3 февруари /понеделник/ започва ремонтът на осветлението в тунел „Кривия“ при 389-и км на път I-1 Симитли – Кресна.

Ремонт по спешност на осветлението в тунела разпореди в петък премиерът Росен Желязков. Причината за това бяха много сигнали от граждани и местната власт и проблемът е критичен за пътната безопасност. Срокът, който министър-председателят определи за приключване на ремонта, е седем календарни дни.

При изпълнението на ремонта от 8 ч. на 3 февруари ще бъде спряно движението през съоръжението и трафикът ще се пренасочва по обходния път успореден на тунела. Скоростта за преминаване ще е до 30 км/ч., информират от Агенция „Пътна инфраструктура“. 

На 31 януари пътноподдържащото дружество започна фрезоване на настилката на обходното трасе, след което отсечката ще бъде асфалтирана. Дейностите ще приключат до понеделник. По този начин ще се осигури безопасното преминаване на пътуващите, при ремонта на осветлението в тунела, който ще се изпълнява през следващата седмица, допълват от АПИ. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Визита в Шотландия: Тръмп предупреди Европа да спре „ужасното нашествие“ от мигранти
На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Китайският премиер предложи международна организация за сътрудничество в изкуствения интелект
Времето: Червени и оранжеви кодове за високи температури в цялата страна
Китай е създал най-големия кристал за лазерно оръжие в космоса