Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания

Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания

В събота преди обяд ще бъде предимно слънчево, прогнозират от Националния институт по метеорология и хидрология.

След обяд ще се развива купеста, над планинските райони в Югозападна България и по старопланинското било и купесто-дъждовна облачност, там на отделни места ще превали и прегърми. Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, по-ниски по Черноморието, в София – около 30°.

В планините ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в масивите в Западна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 24°, на 2000 метра - около 16°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места ще се образува краткотрайна мъгла. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 24°-26°. Температурата на морската вода е между 20° и 24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС