Установиха предполагаемия извършител на инцидента в Генералното ни консулство в Дубай
Установен е предполагаемият извършител на инцидента в Генералното ни консулство в Дубай, Обединени арабски емирства. По първоначални данни вероятно се касае за технически служител в Генералното консулство в Дубай, който се предполага, че е планирал и инсценирал проникване с взлом с цел присвояване на парични средства, информират от МВнР.
Служителят е установен рамките на по-малко от 48 часа благодарение на бързо осъществената координация между създадената в МВнР работна група, двете дипломатически представителства на Република България в Абу Даби и в Дубай и специализираните служби в България и ОАЕ.
МВнР е уведомило по надлежния ред компетентните български институции с оглед предприемане на последващи действия. Продължава и разпоредената от МВнР проверка по случая.
Генералното консулство на Република България в Дубай работи със стандартното си работно време и при нормални условия.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Digital age: Невидими дронове, управление на роботи със силата на мисълта и потапящи се къщи
Технологии |Министър Найденов: Статуквото в съдебната власт продължава да действа по добре познатия начин
България |„Маркет ЛИНКС“: Доверието към кабинета „Радев“ продължава да намалява
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.