80% от жертвите на трафик у нас са деца
Трудовата експлоатация има още по-големи мащаби и трябва да се разглежда все по-сериозно. Виждаме нарастване на този феномен през последните години. Това заяви Даян Шмит, координатор за борба с трафика на хора на Европейския съюз, по време националната конференция на тема „Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения“ в София.
"Преди два дни бяха представени данните от 2022 г. от Евростат. Броят на регистрираните жертви на трафик на хора се увеличава – от 7000 на година до 10 000 души. Има много неустановени жертви. В България 80% от жертвите са деца. Трябва да положим максимални усилия да предотвратим трафика на деца. Нивото на сексуална експлоатация и трудова експлоатация за първи път е на едно ниво – 40% за сексуалната както и за трудовата. Виждаме спад на други форми на трафик, например – принудителна просия, сурогатство или трафик на органи", каза Шмит, цитирана от БТА.
Бюджетът на комисията за борба с трафика на хората, подкрепа на жертвите и разходи за приюти ще бъде увеличен със 194%, съобщи по време на конференцията вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел.
Само със съвместни усилия можем да идентифицираме предизвикателствата и да очертаем необходимите мерки за постигане на устойчиви решения в борбата с трафика на хора, каза министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, който също участва във форума.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.