Жп линията София-Истанбул влезе в двора на къща в Пловдив
Строители на европейското трасе София-Истанбул влязоха с багери в частен имот на метър от къща, в нарушение на всякакви законови изисквания, съобщи Нова телевизия.
Собствениците са алармирали Европейската служба за борба с измамите ОЛАФ. Те са изпратили и жалба до Страсбург, в която обясняват как у нас европейски проект се изгражда върху частна собственост.
Имотът не е отчужден. Преди дни работници нахлули с багер в двора без позволение и разкопали две шахти за оптичните кабели на железопътното трасе. Двете собственички извикали полиция. Те разказват, че строителите ги заплашили с плащане на солена неустойка, ако се опитат да спрат багера.
От Националната компания „Железопътна инфраструктура” отричат да са бутали оградата и да са влизали в частния двор. Според тях всички действия на работниците са били законни.
Според местната администрация дворът на двете собственички е законен, но новата му ограда - не, защото нямали разрешение да я издигнат, след като работниците бутнали старата.
Хората, чиито къщи са до новото жп трасе, казват пред Нова тв, че има и друг проблем. Линиите се изграждат високо и при всеки дъжд водата се стича по наклона в домовете им. Освен това трасето се строи на метър от къщите им . Части от тях вече са напукани от вибрациите на тежките машини.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Годишната инфлация в Хърватия достигна най-високото равнище за последните 30 месеца
Свят |Потребители съдят Amazon за това, че не е възстановил разходите за мита на Тръмп
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Как технологиите променят дървообработването?
Технологии |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.