Китайци се включват в наддаването за третия метролъч в София
Китайската „Чайна комюникейшън кънстръкшън къмпани“ заедно с българска фирма ще се включат в търга за третия метролъч в София. Сред претендентите са и две турски компании - едната е познатата „Доуш иншаат ве тинджарет“, която строи част от втория лъч на метрото. Конкурентка й е Guelermak, която е изграждала истанбулското метро. За първи път у нас ще се бори и испанската „Ел Ду“ в обединение с „Конструктора Сан Хосе“. Чешката „Метростав“ дебютира с обединение с „Метропроект – Прага“. Нови са и италианските Seli Overseas и Grandi Lavori Fincosit S.p.A, които са в надпреварата с обединението "Метро София 2015", съобщава „Капитал”.
Централният участък от третия лъч, за който ще бъде осигурено финансиране по оперативна програма „Транспорт", е с дължина 7 км. Той е изцяло подземен и ще има 7 станции. Те ще са разположени по трасето от бул. „Владимир Вазов“, ул. „Проф. Милко Бичев“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, Орлов мост, бул. „Васил Левски“, бул. „Патриарх Евтимий“, бул. „Прага“, ул. „Г. Софийски“, ВМА, кръстовището на булевардите „България“ и „Гешов“ и улиците „Кюстендил“ и „Житница“.
Изпълнителите трябва да бъдат избрани до май, а договорите с тях ще бъдат сключени през юли. Те ще имат три месеца да изготвят работните проекти със срокове за изпълнение.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Терзиев връща за преразглеждане решението за строежа на 22-етажна сграда в "Младост"
Политика |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.