Майкъл Блумбърг стана рицар
Бившият кмет на Ню Йорк и медиен магнат Майкъл Блумбърг бе произведен в рицар от британската кралица, предаде „Гардиан“. Елизабет Втора му направи тази чест „заради предприемаческата му и благотворителна дейност“.
Блумбърг е известен англофил и активно поддържа заздравяването на връзките между Обединеното кралство и САЩ. Притежава дори къща в елитния лондонски квартал Найтсбридж, където се продават най-скъпите имоти във Великобритания.
Въпреки всичките си заслуги Блумбърг няма да стане „сър Майкъл“, защото не е поданик на Кралството. Ще може обаче да прибавя към името си буквите КВЕ, указващи, че е почетен Рицар-командор на Ордена на Британската империя.
Този орден е основан през 1917 г. от крал Джордж V и е най-новият в британската наградна система. В него се приемат най-вече поданици на Великобритания и страните от Британската общност, като само първите две степени – Рицар на големия кръст и Рицар-командор, дават право на рицарско звание. Чуждестранните граждани могат да стават само негови почетни членове. Такъв е например предшественикът на Блумбърг на кметското кресло в Ню Йорк Рудолф Джулиани.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |71 хил. лв. оборот за час на БФБ
Финанси |Производствена дефлация в края на 2015 г.
Финанси |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.