Над 500 жертви на горещините в Индия
Над 500 са вече жертвите на горещините в северната част на Индия, предаде Би Би Си.
В по-голямата част на щата Утар Прадеш термометрите показват аномално високи температури. В град Алахабад бяха измерени 47.7 градуса по Целзий.
Властите призоваха местните хора да пият колкото може повече вода и да стоят на сянка.
В Калкута таксиметровите шофьори бяха призовани да не работят в най-горещите часове,след като техен колега почина от топлинен удар.
По данни на индийското министерство на здравеопазването, сегашните показатели на смъртността вече са по-високи от тези през 2010 година, когато също имаше рекордни горещини.
Топлинната вълна е обхванала Индия от няколко дни, като е засегната и столицата Делхи. Там температурата приближава 45 градуса и има прекъсвания на електричеството. Всяка година стотици индийци стават жертва на горещините.
Според синоптиците, не се очаква промяна на времето преди края на седмицата.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.