Руският Фейсбук сменя ръководството си

Руският Фейсбук сменя ръководството си

Руският вариант на Facebook – ВКонтакте, търси нов генерален директор, след като създателят му Павел Дуров напусна поста. При избора си на нов лидер акционерите трябва да се вслушат в мнението на ръководителя на имейл услугата Mail.ru Дмитрий Гришин. Такова предложение даде най-богатият човек в Русия Алишер Усманов, който чрез Mail.ru контролира 52% от акциите на социалната мрежа, предаде Digit.ru.

На 1 април Павел Дуров обяви на страницата си във ВКонтакте, че напуска ръководния пост на социалната мрежа. Слухове, че това може да ес случи, започнаха още когато миналата година 48% от компанията преминаха в ръцете на фонда UCP със собственик Иля Шчербович, който, според данни на „Форбс”, забогатява, като продава на чужденци забранени от закона акции на „Газпром”.

Новите акционери заявиха, че не харесват „начина на ръководство на Дуров”. Самият той писа, че след тази покупка свободата на действие на генералния директор в управлението на компанията значително е намаляла. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 декември. Бъдни вечер! Имен ден празнуват Евгени, Евгения, Жени
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
САЩ отказаха визи на бивш еврокомисар и други лица заради правила в социалните мрежи
Дневните пари при командироване в страната ще станат 22 евро от януари
Квалифицираният електронен подпис става стандарт в държавната администрация
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Времето: Обилни валежи в няколко области в западната част на страната
Лари Елисън лично гарантира над 40 млрд. долара за офертата на Paramount за придобиване на Warner Bros.