Четвърт милион японци напускат домовете си в страх от още трусове
Общество
Обновена 09:00ч., 18.04.2016
Близо 250 000 японци са напуснали домовете си заради опасност от нови трусове, съобщи Би Би Си. Японската сеизмологична агенция предупреди, че в близките дни може да има нова серия земетресения.
Около 30 000 спасители продължават да търсят оцелели под развалините след земетресенията в края на миналата седмица. Повече от 10 души все още са в неизвестност. В центровете за евакуация са изпратени допълнителни медицински екипи.
В петък и събота серия силни земетресения разтърсиха югозападната част на Япония. Най-силното беше с магнитуд 7,3. По последни данни загиналите са повече от 40 души, над 2000 са ранени. През последните дни на остров Кюшу са регистрирани 388 труса.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.