„Анонимните“ обявиха война на „Ислямска държава“ (видео)
Хакерската групировка „Анонимните“ обяви война на „Ислямска държава“ и се закани да я заличи напълно от Интернет, пише Independent.
Хактивистите заплашват ДАЕШ още от атентата срещу френското сатирично списание Charlie Hebdo в началото на 2015, но засилиха действията си срещу екстремистите след атаките в Париж от ноември 2015.
Усилията на „Анонимните“ включват изтриване на профили, свързани с ИД, от социалните мрежи и удари по портфейла на терористите, казва поддържник на хакерската група в ново видео.
„Анонимните“ твърдят, че вече успешно свалят профили в Twitter и други онлайн инструменти за комуникация и пропаганда на джихадистите.
„Няма да се спрем, докато терористите продължават действията си по света“, казва говорителят на хактивистите. „Ще отвръщаме на техните удари и ще защитаваме правото на свобода и толерантност“, допълва той.
След серията от атентати в Париж „Анонимните“ предприеха мащабни кампании под името OpISIS. Групировката обаче понесе сериозни критики заради прекомерните си оптимизъм и увереност в своите методи, които се изчерпват до сваляне на Twitter профили.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Галибаф: Има напредък в разговорите със САЩ, но споразумението остава далеч
Свят |Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.