Байдън съгласен да сътрудничи по случая със секретните документи в офиса му

ЕС

Президентът на САЩ Джо Байдън изрази изненада, че секретни документи от неговото вицепрезидентство са открити в офиса на негов аналитичен център във Вашингтон.

„Бях информиран, че са намерили документи и бях изненадан“, каза на специален брифинг във връзка със случая. По думите му той не знае за съдържанието на документите, но е готов да „съдейства“ за изясняване на този въпрос.

По-рано беше съобщено, че в Центъра за дипломация и глобално взаимодействие на Байдън във Вашингтон са открили около дузина секретни документи от времето, когато настоящият държавен глава е бил вицепрезидент. 

По-късно CNN, позовавайки се на информирани източници, съобщи, че секретните документи съдържат материали за Украйна, Иран и Великобритания. Събеседникът на CNN съобщи, че тези документи са от периода 2013-2016 г. Представителят на Комитета по разузнаване към Палатата на представителите Майк Търнър поиска оценка на щетите във връзка с откритите документи.

Отбелязва се, че „откритата класифицирана информация може да повдигне въпроса за потенциалното нарушение от президента Байдън на законите в областта на националната сигурност, включително закона за шпионажа и закона за президентските архиви“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Времето: Ветровито със следобедни валежи
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното