Бившият главен прокурор на САЩ: С Тръмп „е свършено“, ако се докажат обвиненията за класифицираните документи

ЕС

Бившият главен прокурор на САЩ Уилям Бар вчера защити обвиненията, повдигнати от специалния прокурор Джак Смит срещу Доналд Тръмп, и каза, че ако обвиненията, че бившият американски президент умишлено е задържал стотици документи с класифицирана информация бъдат доказани, то „с него е свършено“, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Бях шокиран колко важна е информацията в тези документи и колко са много и смятам, че обвиненията, повдигнати съгласно закона за шпионажа са солидни, заяви вчера Бар по „Фокс нюз съндей“.  

Дори и половината от това да е вярно, той е свършен, каза Бар.

Коментарът на Бар, който беше главен прокурор от февруари 2019 до декември 2020 г. по време на мандата на Тръмп, има голяма тежест и беше направен в момент, когато мнозина други републиканци нямат желание да критикуват Тръмп. Той е водещ кандидат за следващите президентски избори през 2024 г., посочва Ройтерс.

Утре Тръмп трябва да се яви пред федерален съд в Маями, за да му бъдат предявени обвиненията. Те включват съзнателно задържане на изключително важни документи, свързани с националната сигурност, възпрепятстване на правосъдието, неверни твърдения, заговор и укривателство.

Бившият президент смята да направи изявление след това, в 20:15 ч. утре вечер от своя голф клуб Бедминстър в Ню Йорк, казаха от щаба му.

В събота Тръмп заяви за изданието „Политико“, че ще продължи с кандидатпрезидентската си кампания, дори да бъде осъден по това дело и подчерта „Никога няма да се откажа“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя