Кремъл реагира остро на думи на угарския премиер Орбан за заплаха от Русия

ЕС

Говорителят на президента Дмитрий Песков заяви, че Русия не представлява заплаха за държави, които не представляват заплаха за нея. Така той отговори на думите на унгарския премиер Виктор Орбан, че за националната сигурност на страната е по-добре да няма обща граница с Руската федерация.

Песков отбеляза, че руските власти „далеч не са съгласни за всичко“ с унгарския премиер. „Русия не представлява никаква опасност за ​​всички държави, които не са враждебни към Русия, които не се опитват да станат антируски, противно на това, което сега се повтаря със завидна последователност в Европейския съюз. Затова опасенията в това отношение са безпочвени“, увери говорителят на Кремъл на брифинг с медиите.

Орбан каза, че Унгария не се интересува от обща граница с Русия. Той обясни, че иска „винаги да има територия, контролирана от друга държава“ между Унгария и Русия. Орбан повдигна тази тема в отговор на въпрос как вижда границите на съседна Украйна в бъдеще, на което премиерът отговори, че предпочита да мисли само за собствените си граници. Заради неговата позиция страните от ЕС не можаха да се споразумеят за друг пакет от помощ от 50 милиарда евро за Украйна в продължение на няколко месеца, но в крайна сметка Унгария се съгласи да не блокира това решение, тъй като получи гаранции за „разумно използване на парите“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
България в енергийната трансформация: риск или стратегическо предимство?
Българската Cloud Office беше обявена за Партньор на годината на Google Cloud за Централна и Източна Европа
Основателят на Gemcorp Атанас Бостанджиев е новият собственик на ПФК Левски
"Да, България" настояват за коалиционно споразумение с ДСБ и ПП
На днешната дата, 24 април. Рождениците днес
Тръмп обяви удължаване на примирието между Израел и Ливан с три седмици. Той няма да бърза със споразумението с Иран
Икономиката с нулеви кликвания краде трафика, на който разчитате