Мърдок призна, че водещи на Fox News са подкрепили неверни твърдения на Тръмп за изборни измами
Собственикът на Fox News Рупърт Мърдок призна, че някои от водещите в медията са подкрепили неверните твърдения за изборни измами по време на президентската надпревара в САЩ през 2020 г., предаде BBC.
Милиардерът обаче отрича Fox като медия да е е подкрепила неоснователните твърдения на Доналд Тръмп за широко разпространена измама по време на изборите, които той загуби от Джо Байдън.
Тези коментари на Мърдок бяха разкрити в съдебни документи по дело за клевета, заведено от компанията Dominion Voting Systems, която продава хардуер, софтуер и машини за електронно гласуване в САЩ и Канада.
Fox News отхвърля обвиненията в клевета и казва, че думите на водещите са извадени от контекст.
„Някои от нашите коментатори го подкрепяха“, е казал Мърдок в показания под клетва, подадени в понеделник.
Запитан за твърдения на някои водещи в ефир, които повтарят тези на Тръмп, той каза: „Иска ми се да бяхме по-твърди в осъждането на тези твърдения“.
Dominion съди Fox News за 1,6 милиарда долара, твърдейки, че консервативният канал е излъчил неверни и злонамерени слухове за изборни измами, които са навредили на бизнеса му.
От Fox News пък казват, че коментарите са защитени от конституционното право на свобода на словото и че медията само съобщава за твърденията на Тръмп, а не ги подкрепя.
За да докажат клевета, адвокатите на Dominion ще трябва успешно да защитят аргумента, че Fox е представила невярна информация и е направила това, знаейки, че е невярна.
Съдебният процес се очаква да започне в Делауеър през април.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
При броенето на бюлетините видеосистемата ще праща сигнали за неизправност на всеки 5 минути
България |Прогноза: Европа ще отчете спад на населението си с 11% в рамките на 75 години
Свят |The Wall Street Journal: Внукът на бившия лидер на Куба Раул Кастро опитал да изпрати тайно писмо на Тръмп
Свят |"Галъп": 10-процентна ще е разликата между първите две партии
Политика |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.