Президентите на Китай и Русия ще разговарят в Москва

Президентите на Китай и Русия ще разговарят в Москва

Китайският президент Си Цзинпин и руският му колега Владимир Путин се очаква да се срещнат днес в Москва, съобщиха агенциите, цитирани от БТА.

Според Кремъл в основата на разговорите между двамата лидери ще бъдат строителството на отдавна планиран втори тръбопровод за износ на газ към Китай и въпроси от международния дневен ред като войната на Русия в Украйна и възобновяването на преговорите между Вашингтон и Москва.

Си, който пристигна вчера на четиридневно посещение в Русия, се очертава да бъде най-високопоставеният гост на ежегодния военен парад на Червения площад по случай юбилейната 80-годишнина от края на Втората световна война в Европа.

В рамките на визитата на Си се очаква руски и китайски официални представители да сключат няколко споразумения на правителствено равнище.

Колкото повече Русия се отчуждава от Запада, толкова повече тя разчита на стратегическото сътрудничество с Китай. По официални данни, миналата година обемът на двустранната търговия е нараснал на 245 милиарда долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията