Рей Далио определи предстоящите президентски избори в САЩ като „най-значимите“ в неговия живот
Основателят на най-големия хедж фонд в света Bridgewater Associates Рей Далио заяви, че изборите в САЩ през 2024 г. вероятно ще бъдат най-важните в живота му, както и че страната се нуждае от „силен лидер от политическия център“.
Говорейки пред Си Ен Би Сив четвъртък, основателят на Bridgewater Associates обясни, че САЩ трябва да се стремят да постигнат „широкообхватен просперитет“, а президентските избори подчертават предизвикателствата пред способността на обществото да функционира гладко.
„Що се отнася до изборите, това ще бъдат най-значимите избори в живота ми, защото сега имаме непреодолими различия между двете страни“, каза Далио. „Първият въпрос, който ще зададем, е: ще имаме ли организиран преход на властта? Имаме този въпрос, фактът, че е възможно резултатите от изборите да не бъдат приети. Това е доста сериозно“, добави той.
В сряда Далио посочи изборите като основна сила, оформяща глобалната икономика, наричайки ги „въпрос на вътрешния ред и безпорядък“.
Той каза пред Си Ен Би Си в четвъртък, че има по-голям проблем с „манталитета на победа на всяка цена“, тъй като той представлява „предизвикателство пред способността да правим компромиси и да вземаме решения по начин, който благоприятства нашата демокрация да работи ефективно“.
Републиканците и демократите са разделени по редица въпроси, като достъпа до аборти, имиграцията и изменението на климата. Основните притеснения за гласоподавателите от целия спектър обаче включват инфлацията и високите разходи за живот, според национални проучвания.
На въпрос кого подкрепя в президентската надпревара, Далио каза, че „нито един от кандидатите не е това, от което се нуждае страната“.
„Това, от което страната се нуждае, е умерените да се обединят, за да могат да работят заедно и да направят голяма реформа“, коментира той. „Това, от което се нуждае страната, е широкообхватен просперитет.“
Докато Далио изрази оптимизъм относно определени части от американското общество, като университетите и културата за иновации, той каза, че тези елементи са от полза само за малък процент от населението.
Той обясни, че широкият просперитет създава общество, в което има както ред, така и възможности, посочвайки Сингапур като пример. Страната от Югоизточна Азия често е възхвалявана за високото си ниво на образование и наличието на обществени жилища.
Ключови думи
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.