Антикорупционната комисия объркала депутат от ПП с районен кмет

Антикорупционната комисия объркала депутат от ПП с районен кмет

Депутатът от ПП-ДБ Богомил Петков съобщи, че е бил призован от служител на Комисията за противодействие на корупцията да даде показания по анонимен сигнал за корупция в качеството си на кмет на столичния район "Витоша". Проблемът е, че той е депутат от Габровския избирателен район и никога не е бил кмет, стана ясно от обясненията на Петков в кулоарите на Народното събрание, предава БНР. 

"В 10.14 часа ми се обади служител на Комисията за противодействие на корупцията, г-н Шопов, и ми каза, че трябва да ми снеме обяснения по анонимен сигнал срещу мен като кмет на район "Витоша" за това, че съм участвал в корупционна схема, че съм поискал 50 000 лв. Това е по поръчение на Софийска градска прокуратура с прокурор Емилия Варадинова. Никога не съм бил кмет на район "Витоша", нито на друг район. За мен е безобразие и тормоз. Пореден тормоз срещу членове на ПП. Обясних, че не съм кмет на район "Витоша", въпреки това ми казаха, че трябва да дам обяснения", обясни Богомил Петков. 

Съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков коментира случая така: "Единственият начин, по който мога да интерпретирам тази случка, защото тя изглежда нелепа на пръв поглед, може да се окаже, че освен списъка с 88 кмета, за който говори Ивайло Мирчев, да има и друг списък, който да се народните представители от "Продължаваме промяната" и някой да е объркал списъците".

В момента кмет на столичния район "Витоша" е Зарко Клинков. Още през февруари той обяви, че напуска партия "Спаси София" и става независим. В изявлението си тогава Клинков обясни, че напуска заради заплахи и натиск от страна на ръководството на "Спаси София" и ще продължи да работи с кмета на София и екипа му в интерес на гражданите на района. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ