Денков и Габриел се разбраха за начало на преговори по състава на кабинета
Премиерът Николай Денков е разговарял с външния министър Мария Габриел вчера и двамата са готови за преговори относно състава на Министерския съвет след ротацията, съобщи БНТ. Следващия понеделник Мария Габриел ще е готова с оценката на изпълненото от кабинета досега. "Ще имаме възможност като се върне от пътуване, да обсъдим състава на Министерския съвет, след което да продължим дискусията с лидерите", обясни Денков.
„Когато се влезе в преговори, ще се обсъдят различни варианти и се търси подходящо решение за всички“, посочи той. По думите му в предложения от ПП-ДБ меморандум се поставят принципни въпроси. "Предлагат се ясни механизми, по които да се подберат хора с качества и същевременно да е ясно кой носи политическата отговорност. Това не е търговия, а за публични и прозрачни процеси“, заяви Денков. До момента Денков и Габриел са запазили добрия тон помежду си и това трябва да продължи, стана ясно от думите на премиера. "За да съществува правителство и парламент: то трябва да изпълнява това, за което сме се разбрали в програмата", каза той.
Управленската програма е до края на 2024 г., и е естествено тя да бъде обновена, а министрите да бъдат подбрани така, че да могат да я изпълнят, коментира още премиерът. Според него основните трудности ще бъдат в Народното събрание. Определи размяната на реплики в парламента като "очевидно разбирателство между ГЕРБ и ДПС" и посочи, че от тези две партии зависи дали ще отидем на нови избори.
Николай Денков отказа да коментира извикването на руския посланик Митрофанова във Външно министерство. По отношение на Украйна заяви, че подкрепата трябва да продължи."Украйна в момента се бие на фронта, за да защити ценностите, принципите и начина на живот, който всички ние познаваме в България. Ако Украйна загуби опасността конфликтът да се прехвърли в съседни държави, е напълно реална", каза Денков.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Великобритания забранява социалните мрежи за лица под 16 години
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |Петролът поевтиня след отлагането на срещата на ОПЕК+
Енергетика |Крясъците на орангутаните могат да осветлят еволюцията на езика
Открития | Advertorial |От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Технологии | Advertorial |Тежка катастрофа на магистрала "Тракия" при Ихтиман
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.