Джевдет Чакъров напуска и парламентарната група на "Демокрация, права и свободи" - ДПС

Общество

Джевдет Чакъров напуска и парламентарната група на "Демокрация, права и свободи" – ДПС. В позиция до БТА той посочва, че след проведения днес разговор с председателя на ПГ на "Движение за права и свободи - Ново начало" Делян Пеевски е взел решение да се оттегли като съпредседател на ДПС, за да се сложи край на разделението между хората.

Единствената ми цел е да се преодолее враждата и хората да се обединят. Със същата цел реших да се оттегля и като председател на ПГ на ДПС-ДПС, както и от парламентарната група, посочва Чакъров. 

Преди да взема окончателното си решение уведомих висшето ръководство на ДПС, казва той и изказва благодарност на екипа, с който е работил.

По-късно, след заседание на Централното оперативно бюро на ДПС стана ясно, че зам.-председателят на Народното събрание Хайри Садъков е избран за председател на ПГ на ДПС-ДПС. 

"Парламентарната група на ДПС-ДПС взехме няколко важни решения. Няма да се обединяваме с корпулентни политически фигури, с крадци на демокрация няма да се събираме на едно място. За нас правата на човека, върховенството на правото и демокрацията е върховно достижение на българската демокрация. Стратегическият избор на България е направен и е неизменно свързан с НАТО и Европейския съюз", заяви Илхан Кючюк.

Хайри Садъков е доказа политик, познава политиката на местно, регионално и национално ниво. Екипът, с който ще работи остава същият, тоест четиримата заместник-председатели продължават да работят на същите позиции в Народното събрание, допълни Илхан Кючюк. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: Оранжев код за високи температури в 21 области, в останалите - жълт
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка