ГЕРБ предлага Зеленски да говори на откриването на 48-ото Народно събрание

Общество

Коалиция ГЕРБ-СДС предлага партиите в 48-ото Народно събрание да поканят президента на Украйна Володимир Зеленски да отправи видео обръщение към народните представители на живо по време на първото заседание на парламента, което ще се проведе на 19 октомври. 

Предложението вече е внесено в деловодството на парламента с писмо до главния секретар на НС Габриела Килфанова. В него се настоява да бъде свикана работна среща между всички парламентарни групи на 14 октомври от 13:00 часа, за да бъдат обсъдени възможностите по постигането на консенсус по предложението и техническите подробности за организацията. 

По-рано днес новите депутати решиха посланикът на Русия у нас Елеонора Митрофанова и временно управляващият посолството на Беларус у нас Никита Лешуков да не бъдат поканени на тържественото първо заседание на парламента.

"Получихме подкрепа от "Продължаваме Промяната", ГЕРБ и ДПС. "Възраждане" и БСП възразиха срещу това решение. От "Български възход" по-скоро показаха становище да се придържаме към общата европейска позиция", коментира след срещата Надежда Йорданова от "Демократична България", които бяха инициатори на идеята. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Историческа победа: Дара спечели Евровизия
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области