Харис призна, че е „аутсайдер“ в битката срещу Тръмп и призова поддръжниците си да се мобилизират

Харис призна, че е „аутсайдер“ в битката срещу  Тръмп и призова поддръжниците си да се мобилизират

Американският вицепрезидент Камала Харис призна вчера, че е "аутсайдер" в битката срещу Доналд Тръмп, но потвърди, че нейната току-що започнала кандидат-президентска кампания ще надделее над "откровените лъжи" на нейния съперник, предаде Франс прес.

Харис, която през изминалата седмица получи подкрепата на големи имена в лагера на републиканците, за да замени Джо Байдън в надпреварата за Белия дом, участва в набиране на средства в Питсфийлд, щата Масачузетс.

„Ние сме аутсайдери в тази надпревара, това е вярно, но това е кампания за народния вот“, каза 59-годишната Харис, която е бивш сенатор.

Харис, която през януари 2021 г. стана първата жена, първата афроамериканка и първата личност от азиатски произход, заела вицепрезидентския пост, поема новата си роля на кандидат за изборите на 5 ноември. 

Тя успя да даде нов тласък на кампанията на Демократическата партия седмица, след като президентът Джо Байдън обяви оттеглянето след силен натиск заради опасения относно възрастта му и неговите физически и умствени способности.

 Камала Харис отново разкритикува републиканския си съперник Тръмп, който не иска веднага да участва в дебат с нея.

„Надявам се той да преразгледа решението си, защото имаме много да говорим“, каза Харис, цитирана от Франс прес и БТА.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
ЕС обяви план да не купува нито една молекула газ от Русия
Премиерът Желязков пред Антонио Коща: Решението на българския парламент е да не изпращаме войски в Украйна
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета
Борисов лобира за единен кандидат за президент на дясноцентристките партии