Израел ще прехвърли замразени средства за Палестинската автономия в Норвегия

Израел ще прехвърли замразени средства, предназначени за Палестина, в Норвегия за съхранение. Такова решение е взело израелското правителство, съобщава в. The Times of Israel.
Израел е решил да предаде парите, които ежемесечно събира от името на Палестинската автономия - това е в съответствие с Парижкия протокол. Според вестника Осло ще може да превежда средства на палестинската автономия само с одобрението на Тел Авив.
На свой ред източник на в. "Аарец" в израелското правителство уточнява, че подобно решение на Тел Авив трябва да принуди ръководството на Палестинската автономия да се съгласи да получи само част от събраните средства.
Военно-политическият кабинет на Израел вече одобри план за замразяване на палестинските средства, предназначени за ивицата Газа. Кабинетът разпореди спиране на паричните преводи на Палестинската автономия, предназначени за Ивицата Газа.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Сталоун няма да участва в нов филм за младите години на култовия му герой Рамбо
Бизнес |Пазар на труда: Британските работодатели намаляват бонусите и наемането на персонал
Икономика |Оптимизмът сред малкия бизнес в САЩ се покачва, но несигурността помрачава перспективите
Бизнес |The Guardian: Английски учени тестват ваксина срещу рецидив на два вида рак
Наука и Здраве |Мелони опитва да намали китайската собственост в ключови италиански компании
Икономика |Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Спорт |Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Политика |Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Свят |НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Свят |Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Свят |Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Икономика |България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Енергетика |Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Компании |

Коментари
Няма въведени кометари.