Как партиите в СОС разпределиха ръководните постове в комисиите

Общество

Радостта от избора на временен председател на Столияния общинкси съвет не трая дълго. Споровете кой да оглави постоянните комисии продължиха до късно снощи. В крайна сметка мнозинството в градския парламент от ПП-ДБ-СС останаха недоволни от развръзката и обявиха, че явно вече ще са опозиция, въпреки волята на столичните избиратели, предава БНТ. 

Най-голямата група - тази на ПП-ДБ-СС, ще има председател само в една комисия, тази по международно сътрудничество и европейски програми. 

ГЕРБ-СДС получиха председателското място в ключовите комисии по финанси, икономика, култура, обществен ред, както и комисията за младежта и спорта. 

За БСП са транспортната комисия, комисията по здравеопазване, както и тази за връзки с гражданското общество. 

"Има такъв народ" взе председателското място на комисията по инженерна инфраструктура , както и тази по екология. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Цитат на деня
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език