Корнелия Нинова: Служебният кабинет е на ГЕРБ
Сбърканите промени в Конституцията доведоха до тази ненормална ситуация. Нека да е ясно, че отговорност за тези промени носят ПП-ДБ, ГЕРБ И ДПС, които гласуваха измененията. В резултат на това имаме политически служебен кабинет. Според БСП това е кабинет на ГЕРБ. Начело с министър-председател г-н Главчев е ясно, че не можем да говорим за независимо служебно правителство. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова след полагането на клетва от кабинета "Главчев".
"БСП категорично се разграничава от всички тези действия. Гласувахме и против Конституцията, не отидохме и на консултацията при президента, защото това не бяха истински консултации. Това беше опит всички политически партии да бъдат съотговорни към случващото се. Години наред сме алтернатива на този модел на правене на политика. Ясно и категорично заявявам, че ние от БСП, нямаме нищо общо", добави Нинова.
Събитията в МВР подлагат под съмнение честните избори. За нас това е най-важната задача за служебния кабинет, за партиите и за цялото общество. Искаме гаранция за честни избори, поясни тя.
Нинова определи оставането на Калин Стоянов на поста в вътрешен министър и в служебното правителство като грешка. "Предварително бяха заложени "мини", и то в най-важните министерства. МВР е едно от първите, за което има протести, още преди министрите да положат клетва. Ако зависеше от БСП, Стоянов не би бил министър. Всеки трябва да си носи отговорността", обясни още Нинова и допълни, че цялото положение излъчва несигурност и нестабилност.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Корабоплаването през Ормузкия проток е почти напълно спряно след атаките на САЩ
Свят |Румен Радев: Започваме работа по Бюджет 2027
България |Тръмп заяви, че ще позволи на Украйна да произвежда ракети Patriot, но това никак няма да е лесно
Свят |Светослав Бенчев: България може да бъде успешен център за търговия с природен газ
Енергетика |Замърсяването с фасове, пластмасови капачки и сламки е сериозна заплаха за гръцките плажове
Свят |На днешната дата, 9 юли. Честваме 176 години от рождението на Иван Вазов
На днешната дата |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Времето: По морето и над масивите в Южна България ще вали
България |Здравословното несъгласие може да е за предпочитане пред липсата на конфликт
Мениджмънт |Honda изтегля 500 хил. коли в САЩ и Канада заради проблеми с предпазните колани
Автомобили |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Любопитно |Американската армия нанесе нови удари срещу Иран, Техеран отвърна с атаки срещу Кувейт и Бахрейн
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСИграта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
ЛюбопитноТурция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
ЛюбопитноПрезидентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
СвятРоналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
СпортКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.