Липса на кворум провали гледането на промените в Изборния кодекс

Общество

Промените в Изборния кодекс влязоха като първа точка в дневния ред на парламента, но опитът за обсъждане се провали поради липсата на кворум. След искане за проверка на кворума беше дадена почивка, която продължи твърде дълго. 

Според съпредседателя на ПП-ДБ Атанас Атанасов пленарното заседание не може да бъде възобновено, защото е изтекъл повече от час след обявената почивка. Той цитира правилника на Народното събрание, в който се посочва, че ако при проверка се установи, че в пленарна зала няма кворум, председателят на Народното събрание може да прекъсне заседанието за определено време.

"Възобновяването на заседанието трябва да е не по-късно от един час в рамките на работното време. Изправени сме в безпрецедентна ситуация и правилата трябва да се спазват. Текстът на правилника е категоричен и заседанието на практика е прекратено", коментира Атанасов.

По думите му регистрираните народни представители са 120. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина