Министърът на отбраната: Не може непрекъснато да се сменят критериите за Шенген

Министърът на отбраната: Не може непрекъснато да се сменят критериите за Шенген

Доводите, които излагат нямат нищо общо с показателите, свързани с приемането ни в Шенгенската зона. Не може непрекъснато да се сменят критериите. Не може да се иска доклад по Механизма за сътрудничество и проверка, при условие че той е отпаднал от ЕК. Странно е това поведение. Това каза в ефира на Нова телевизия служебният министър на отбраната Димитър Стоянов.

Според него е странно е да се говори, че България няма върховенство на закона и има корупция, а в същото време най-големият инвеститор у нас е Нидерландия.

"Ако започнем да разделяме границите на Европа, за каква солидарност говорим", възмути се военният министър.

Стоянов коментира още военната подкрепа за Украйна, която предоставя страната ни. "Това, което даваме, не е нито C-300, нито самолети Миг-29 и Су-25. България защитава и своето небе, като използва именно Миг-29", добави Стоянов. 

За това кога България може да очаква първите два самолета F-16, министърът на отбраната потвърди, че това ще се случи през 2025 г. "Производството на първите два български самолета е започнало. Те ще бъдат произведени февруари месец 2024 г, но ще ни бъдат предоставени през 2025 г. Дори и да бъдат доставени по-рано, ние няма да бъдем готови с инфраструктурата, която беше неимоверно забавена. Още сме в начален етап", обясни той. 

Военният министър направи и коментар на кадрите, показани от Sky News, според които сирийски мигрант е ранен от български граничар. "Това категорично не е българска територия. Обикновено в патрула са военнослужещи и граничен полицай. Това, което чувам като изстрел не е ясно откъде идва, но не е от автомат "Калашников". Представителите ни на границата са въоръжени с автомат "Калашников", не с пистолети", обясни Стоянов. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения