Министерството на енергетиката не е възлагало на външна фирма одит на БЕХ

Министерството на енергетиката не е възлагало на външна фирма одит на БЕХ

Министерството на енергетиката не е възлагало външен одит на Българския енергиен холдинг. Това заявява министърът на енергетиката в оставка Александър Николов, предава БГНЕС.

„Министерството на енергетиката не е възлагано на външна одиторска компания извършването на одит на всички държавни производители на енергия и оператори на мрежи и фонд СЕС, енергийните търговци и енергийната борса, тъй като това не е в законово определените правомощия и компетенции на министъра на енергетиката“, заявява Николов в отговор на депутатско питане.

В същото време министърът на енергетиката в качеството му на едноличен собственик на капитала на БЕХ е упражнил правата съгласно Търговския закон и устава за избор на независим регистриран одитор по реда на Закона за независимия финансов одит, за проверка и заверка на годишните финансови отчети на дружеството.

„Не е възлаган допълнителен одит на друга външна одиторска компания“, заявява още Николов

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 30 юни до 6 юли
Жега: Испания счупи исторически рекорд за юни с 46 градуса, съпругата на Борис Джонсън се дехидратира
Проверяват сигнал, че издирваният черен леопард е забелязан край Ловеч
Отпада забраната за влизане в района на Шуменското плато
Край на превъртането на километражи при покупка на употребявани автомобили
Четири инвестиции, които си струва да направите още днес
Зеленски призова за засилване на санкциите срещу Русия
Алигаторски Алкатраз: Тръмп открива център за задържане на мигранти насред блата, пълни с едри влечуги