Нетаняху: „Хизбула” ще плати висока цена за удара по Голан
Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху обеща, че армията няма да остави без отговор удара по село в Голанските възвишения. Той заяви, че ливанското движение „Хизбула“ ще плати „висока цена“.
Израелският министър на отбраната Йоав Галант също обеща „тежък удар по врага“ в отговор на нападението. Той заяви това в разговор с духовния лидер на израелската общност на друзите, съобщи The Times of Israel, цитиран от Нова тв..
В събота Северен Израел беше подложен на силен обстрел от Ливан. Според израелската армия един от снарядите е паднал върху футболно игрище, на което е имало деца. Дванадесет души на възраст между 10 и 20 години са убити, а десетки са ранени. Израел обвини Ливан и „Хизбула“, а ЦАХАЛ обеща „суров отговор“. Твърди се, че на футболното игрище е паднал снаряд Falaq-1 иранско производство, който се използва само от „Хизбула“. Самото движение отрича да е замесено, а ливанското правителство осъди нападенията срещу цивилни граждани.
Временните сили на ООН в Ливан (UNIFIL) заявиха, че поддържат контакт с двете страни, за да се опитат да намалят напрежението. Ръководителят на мисията на UNIFIL Аролдо Лазаро и специалният координатор на ООН за Ливан Жанин Хенис-Пласшерт призоваха и двете страни „да проявяват максимална сдържаност“, за да предотвратят „по-широк пожар, който би погълнал целия регион в невероятна катастрофа“. "Съжаляваме за смъртта на цивилни – малки деца и тийнейджъри - в Мадждал Шамс. Цивилните трябва да бъдат защитени по всяко време", казаха те в изявление.
В отговор на нападението на Голаните самолети на израелските военновъздушни сили са нанесли удари по обекти на движението "Хизбула" в Ливан тази нощ, предаде междувременно Ройтерс. Атакувани са оръжейни складове и друга инфраструктура на групировката в няколко населени места, както във вътрешността на страната, така и в Южен Ливан.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |Историята на Anthropic: От $0 до $800 млрд. за 5 години
Компании |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |Как светът загуби петрол за $50 млрд. за по-малко от два месеца?
Енергетика |Проверени са 100% от машините за гласуване
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.