ПП: Радев реагира агресивно винаги, когато стане дума за назначените от него служби

Общество

Всеки път, когато стане дума за назначените от Радев служби, той реагира агресивно. Това се посочва в позицията на партия "Продължаваме Промяната", публикувана във Facebook.

"Затова е важно Борисов да направи избор - запазва ли влиянието на президента, или дава шанс на българския парламент да решава съдбата на сигурността в България и да носи своята отговорност за това", се казва още в позицията.

От "Продължаваме Промяната" допълват: "Ако искаме сигурност в България, това е единственият начин - законови промени в службите за сигурност. За да може държавата да гарантира сигурността на хората и икономиката". 

Това е поредната размяна на реплики между президента Румен Радев и ПП, която активно тече в последните няколко дни. Ябълката на раздора е реформата на службите. 

В събота лидерът на Бойко Борисов предупреди за възможно разваляне на управленската "сглобка", а Кирил Петков се обърна към него с апел – да разговарят не през медиите, а по телефона. В неделя стана ясно още, че проблемите между двете коалиции ще се решават на лидерска среща, която се очаква да се състои в първите работни дни на парламента. 

В неделя съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков коментира бавенето на закона за реформи в службите така: "Президентът не поиска смяната на главния секретар на МВР, сигурен съм, че ще направи същото и за ДАНС, и тук въпросът към ГЕРБ е защо три месеца не вкарваме този закон за реформата в службите". Петков добави, че съвсем скоро ПП ще внесат искане за промени в службите, но преди това ГЕРБ и Бойко Борисов трябва да се определят ясно дали са в коалиция с президента или са "за" такива реформи.  

А Румен Радев отвърна: "Много трудно се коментира ситуация, в която логиката отсъства все повече. Изказванията на политически лидери напоследък ясно ни показва, че се движим към някаква политическа гротеска. Петков явно е забравил, че не аз, а той е в коалиция с Борисов и Пеевски". 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
Лидерът Ким Чен Ун предложи създаването на полицейски сили в Северна Корея
Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина