В борба със сивата икономика: Системите на НАП и митниците ще имат връзка с камерите на АПИ

В борба със сивата икономика: Системите на НАП и митниците ще имат връзка с камерите на АПИ

Системите на НАП и Агенция "Митници" ще имат връзка с камерите на Агенция "Пътна инфраструктура". Това следва от нареждане на премиера Росен Желязков. Мярката е част от намеренията на правителството за изсветляване на икономиката.

В понеделник приехме управленската програма на правителството, изпълнението ѝ вече е в ход. Една от важните теми, които си поставяме, е изсветляването на българската икономика, както на база направените анализи и натрупания опит така и на констатациите на работодателските организации от миналата година, че политиката в областта на справяне с неблагоприятното въздействие на сивата икономика е в застой, заяви премиерът в началото на днешното заседание на Министерския съвет. 

По думите му, в този смисъл ангажиментът на приходните агенции е изключително голям. Това има значение не само за приходите в бюджета, а и за защита на трудовите и осигурителни права на българските граждани и повишаване конкурентоспособността на българската икономика, добави той.

В този смисъл НАП и Агенция "Митници" ще бъдат очаквано от всички нас на висотата, на която трябва да бъдат за изпълнение на поставените задачи, допълни премиерът. Той възложи на финансовия министър Теменужка Петков и регионалния министър Иван Иванов да се направи връзка между системите на НАП и Агенция "Митници" и достъп до камерите на Агенция "Пътна инфраструктура". Целта е по-голям и ефективен контрол върху доставките в реално време.

"Не е нужно да обяснявам защо това е необходимо. Ние разполагаме с необходимата технологична инфраструктура и е крайно време тя да бъде използвана за целите на българското общество", каза още Росен Желязков.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Гърция премахва таксите за теглене от банкомат
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
По план за 43 млн. евро: Изкуствен интелект ще помага на държавната администрация в Испания
Гръцките власти предупредиха за екстремно високи температури до 45°
Великобритания започва мащабна акция срещу организаторите на нелегална миграция в страната