Проф. Маринов: Някои от скандалите може да имат обратен ефект в предизборната кампания
Договарянето между партиите у нас става все по-трудно, защото твърдите ядра гласоподаватели започват да се люспят и се нуждаят от все по-силни, все по-твърди и все по-крайни стимули. Това, обаче, прави невъзможно преговарянето между различните сили, коментира в ефира на БНТ съветникът на служебния министър-председател Гълъб Донев - проф. Александър Маринов.
"Знаете, че най-често в този случай се използва образа на врага - другите са лоши, само ние сме добрите. Това мобилизира, но вече не чак толкова много хора, защото хората се интересуват повече от това какво предлагаш и каква работа може да свършиш", каза проф. Маринов.
Той прогнозира, че някои от скандалите, които се използват срещу политическите партии може да имат обратен ефект.
"Може да имат обратен ефект поради специфичния момент, в който са възникнали, както и поради двойния стандарт, който се прилага по отношение на участниците в тях. Така че, да се използва скандалът като оръжие, е много рисковано, защото той носи негативни послания, а няма партия без скандали", добави проф. Маринов.
За "Магнитски" не е ясно как ще проработи - да не стане като настъпването на мотиката. Защото - всяка помощ е добре дошла, но какъв е мащабът на българските бизнесмени, че да представляват заплаха за Америка? Това е наш проблем и ние трябва да си го решаваме. Освен това у нас действа презумпция за невинност и е странно да се изисква от когото и да е доказва своята невинност, коментира съветникът на служебния министър-председател.
Проф. Маринов посочи, че в момента президентът Румен Радев не може да свика Консултативен съвет по национална сигурност по какъвто и да е въпрос, защото по закон в него участват председателите на парламентарните групи, а няма действащ парламент.
"Свикването на КСНС не е едностранна инициатива на президента, тя обикновено се съгласува. Няма смисъл да се съберат формално и после всеки да говори каквото си е решил. За да се проведе такова нещо, трябва да бъде съгласувано", допълни той.
Проф. Маринов изтъкна, че на новата коалиция в ляво не може да се гледа като на президентски проект, но уточни, че е очевидно, че държавният глава има влияние и в старата и в новата лява формация.
За обединението на ПП, ДБ и граждански формации проф. Маринов коментира, че подобна коалиция може да работи само на базата на ясни правила. В противен случай рискува да "гръмне отвътре".
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Жълт код за дъжд и гръмотевици в цялата страна
България | Advertorial |Откриха втория гроб на Сюлейман Великолепни в Унгария
Открития |Откраднаха 100-килограмова златна монета от музей в Берлин
Свят |Тайната на продуктивността: Работете по-малко, вършете повече
Управление | Advertorial |Българин за първи път в книгата на най-влиятелните PR експерти в света
Лица |45 златни руски пословици и поговорки
Маркетинг |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.