Росен Желязков наруши много правила, затова поискахме оставката му, каза Настимир Ананиев

Общество

Оставката на Росен Желязков беше поискана, защото се нарушиха правила. Знаете как беше нарушен правилникът с шефа на НЗОК, който макар че си оттегли оставката, ние гласувахме оставка. Показа се грубо, брутално, че могат да се нарушат правилата. Това заяви  депутатът от ПП-ДБ Настимир Ананиев пред БНТ.

"Остават още няколко дни, в които ГЕРБ и ДПС могат да се явят заедно на избори. Знаете, че има такава процедура, те могат да се обединят. Аз мисля, че ГЕРБ и ДПС са се взели", допълни Ананиев.

Според него, това, че често се лансира, че след изборите на 9 юни ще има още едни след тях, е за да може обществото да не гласува на предстоящите.

"Някои хора ще се кажат, то ще има още едни избори след това, няма смисъл да гласувам сега. Това иска завладяната държава, трябва да се гласува", каза Настимир Ананиев.

Той коментира и скорошния случай, в който полиция и жандармерия проведоха акция по европейска заповед във фирмите му."Класическа българска бухалка беше тази акция. Белгийското правителство е поискало счетоводни документи. Много пъти през годините са искали и сме им предоставяли", каза още той.

Ананиев обясни, че няма информация Живко Коцев да участва в листите на партията за изборите. "Аз нямам информация той да участва в нашите листи. След два дни ще бъдат обявени водачите на листите", подчерта Ананиев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп настоява за „безусловна капитулация“, докато войната с Иран навлиза във втората си седмица
Какво се случва в Иран?
Компанията, която работи с Лейди Гага и Тейлър Суифт, се отказа от листване на борсата в САЩ
Времето: Слънчево и топло, но следобед ще се заоблачи
Евакуация от Близкия изток: Още 180 българи се прибират от Дубай
Холандският премиер заяви, че удари по Иран не са в съответствие с международното право
Демографска криза: Скъпият живот в Лондон намали броя на децата със 100 000 за десет години
Неизвестно за известните: Ластичен клин от фабрика за кисело зеле прави сексуална революция в ските и киното