Румен Радев ще представлява България на сесията на Общото събрание на ООН
Президентът Румен Радев ще представлява България на 79 - та сесия на Общото събрание на ООН от днес до 26 септември. Държавният глава ще участва в откриването на дебата: "Да не изоставяме никого: да действаме заедно за напредъка на мира, устойчивото развитие и човешкото достойнство за настоящите и бъдещите поколения".
В Ню Йорк президентът ще участва и в среща на високо равнище на Глобалната коалиция срещу заплахата от синтетични наркотични вещества под патронажа на президента САЩ Джо Байдън.
В деня преди откриването на Общия дебат на 79-та сесия на Общото събрание на ООН, външните министри на ЕС проведоха среща, на която координираха позиции по водещи теми от дневния ред. В срещата, която се проведе в Делегацията на Европейския съюз към ООН в Ню Йорк, участва и българският министър на външните работи Иван Кондов, предава БНР.
Основните теми на дискусиите бяха руската агресия срещу Украйна и ситуацията в Близкия изток. Първите дипломати на държавите от ЕС имаха среща и с новия министър на външните работи на Украйна Андрий Сибиха.
Ключови думи
|
|
Глобалната активност по сливания и придобивания се е увеличила с 10% през първите девет месеца на 2025 г.
Икономика |ChatGPT споделя данни за броя потребители с признаци на психоза или суицидни мисли
Любопитно |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Финанси |Депутатите обсъждат на извънредно заседание ръста на заплатите на младите лекари
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.