„Синя София” и „Да, България” ще работят заедно в Столичния общински съвет
„Синя София” и „Да, България” ще работят заедно в Столичния общински съвет.
„Ще бъде хубаво в национален мащаб дясното да се обедини”, заяви в ефира на NOVA NEWS общинският съветник от „Синя София” проф. Вили Лилков, който е и зам.-председател на СОС.
Той припомни как се е стигнало до това решение. „Преди около месец от СС казаха, че снемат доверието си от кмета на София и излизат от коалицията с ПП-ДБ. Тогава ние обявихме серия от инициативи и реформи, които е задължително да се случат. Това беше в отговор на разпадането на мнозинството и попадането му в криза”, обясни Лилков.
„Това, че не подкрепихме бюджета на София, не означава, че подкрепяме Васил Терзиев. Просто не бяхме съгласни с начина, по който план-сметката се трансформира”, подчерта общинският съветник.
По думите му промените в бюджета на СО са представени в рамките на едно заседание. Целта на бързането – да се покаже сила на кмета от страна на мнозинството и да се прокара рамката, която предвижда увеличение на заплатите в градския транспорт, смята Лилков.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Commerzbank отхвърля оферта за придобиване от UniCredit на стойност 39 милиарда евро
Финанси |Парижката прокуратура съобщи за още около 10 нови жертви на скандалния финансист Епстийн
Свят |Авиокомпании и рафинерии в Европа уверяват, че няма риск от недостиг на гориво
Енергетика |Най-богатата жена в Австралия е инвестирала близо 100 млн. долара в отбранителния сектор на САЩ
Бизнес |Киев и Будапеща започват преговори за правата на унгарското малцинство в Украйна
Свят |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
Хороскоп |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
Общество |Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
Икономика |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.