ВСС обсъжда дали да използва машините за гласуване при избора на съдебни кадровици

ВСС обсъжда дали да използва машините за гласуване при избора на съдебни кадровици

Възможно е част от машините за гласуване да бъдат използвани в изборите на членове на следващия Висш съдебен съвет от професионалната квота.

След тричасова дискусия, посветена на проблемите около използваната в момента система за дистанционно гласуване, съдебните кадровици решиха от "Сиела Норма" да бъде поискана информация колко ще струва осигуряването на около 60 машини за гласуване, предава БНР. 

Пленумът на Висшия съдебен съвет изслуша изпълнителния директор на дружеството Веселин Тодоров и за възможностите за подобряване на системата за електронно гласуване. Доклад, обсъден от кадровиците миналата седмица, установи, че тя е остаряла и не отговаря на съвременните изисквания за киберсигурност. 

Дискусията за това по какъв начин съдиите, прокурорите и следователите да изберат своите представители в следващия Висш съдебен съвет ще продължи. Сред обсъжданите идеи е и тази на Съюза на съдиите в България - гласуването да е с хартиена бюлетина. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране