Зам.-главният прокурор Елена Каракашева подаде оставка

Зам.-главният прокурор Елена Каракашева подаде оставка

Заместник главният прокурор Елена Каракашева подаде оставка. Това беше докладвано в рамките на заседанието на прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет.

Каракашева е подала оставка на 16 април. С решението си от днес кадровиците я освободиха от поста, считано от 12 май, предава БНТ. 

Тя е поискала да се върне като съдия във Върховния касационен съд, където беше преди да бъде назначена за заместник на Борислав Сарафов.

На заседанието на прокурорската колегия не бяха докладвани мотиви, с които Каракашева иска да напусне поста. 

Така Сарафов остава само с една заместничка - Ваня Стефанова, която беше назначена на 9 януари - дни преди да бъде прекратена процедурата за избор на главен прокурор, в която единствен кандидат беше той.

Преди освобождаването на Каракашева, единодушно прокурорската колегия избра за втори мандат Христо Христов за окръжен прокурор на Велико Търново. Той бе единствен кандидат за поста. Концепцията му за работа в следващия мандат бе подкрепена от всички осем души, присъствали в залата.

Съдебните кадровици обявиха и два конкурса за ръководители - на Апелативната прокуратура в София и на Военната прокуратура в Пловдив. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Навик, с който да намалите стреса и да увеличите щастието
Германия отчита над 4 млрд. евро годишно загуби от кражби на дребно в магазините
Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Британската футболна легенда Дейвид Бекъм ще бъде удостоен с рицарско звание
95% от бизнесите се провалят в едно нещо. Поправете го преди да ви струва скъпо!
Холивудската звезда Том Круз влезе в Книгата на рекордите за 16 скока с горящ парашут