Здравният министър призова за бързи производства при нападения над медици
Трябва да има бързи производства и сериозни законодателни промени, за да защитим персонала си. Това обяви при посещението си в Добрич служебният здравен министър Асен Меджидиев във връзка с нападенията над лекари и медицински персонал. Един от последните случаи беше в началото на седмицата, а през уикенда Българският лекарски съюз стартира наново кампанията си за обучение на медиците за справяне с агресивни пациенти.
Относно предстоящите парламентарни избори Меджидиев посочи, че вотът ще се проведе при минимални Covid-ограничения. "Никакви забрани не се налагат и никакви ограничителни мерки. Действащите мерки, включително и в изборния ден, са с препоръчителен характер. Няма никакви ограничителни мерки към гласуващите. Основните насоки, дадени от Министерството на здравеопазването, са за проветряване, спазване на физическа дистанция и дезинфекция.
Covid-ситуацията към момента е спокойна, но страната ни е готова за евентуално покачване на броя на заразените с COVID-19, добави Асен Меджидиев. Системата е подсигурена с медикаменти. Запазен е и броят на интензивните легла.
"Що се отнася до образователната система – училища няма да бъдат затваряни, всички противоепидемични мерки в училищата и детските заведения също са препоръчителни и въвеждането им е решение на съответния директор", допълни служебнията здравният министър. Д-р Меджидиев отново подчерта, че здравната система е подготвена за евентуална по-тежка COVID вълна. "Дори да имаме увеличение на бройката заразени, тежестта на заболяването няма да бъде във варианта, в който беше в предишните години", посочи той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Недостигът на чипове заради ИИ удря евтините смартфони и задълбочава дигиталното разделение
Икономика |Нов компютърен чип може най-сетне да издържи на адските условия на Венера
Любопитно |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.