Путин и Ердоган преговаряха на закрита среща

Путин и Ердоган преговаряха на закрита среща

Владимир Путин и Реджеп Тайип Ердоган са провели в азербайджанската столица Баку разговор, закрит за журналистите, съобщиха руските медии.

Президентите на Русия и Турция са в Баку за откриването на Първите европейски игри. Двамата се срещат за пръв път след обтягането на отношенията между двете страни при отбелязването на 100-годишнината от арменския геноцид, който Русия признава.

Пред медиите Путин и Ердоган разменяха само кратки впечатления от церемонията за откриването на игрите снощи. Турският държавен глава отбеляза, че нито един от лидерите на ЕС не е пристигнал за откриването. Путин отвърна с усмивка на забележката: „Турция, като кандидат за членство в ЕС, представи целия ЕС”.

От руска страна в закритата среща са участвали помощникът на президента Юрий Ушаков, външният министър Сергей Лавров, министрътъ на енергетиката Александър Новак, шефът на „Росатом” Сергей Кириенко и шефът на „Газпром” Алексей Милер, съобщи Интерфакс.

ТАСС припомня, че според предварителните анонси от Москва, основната тема на разговорите е била "Турски поток", след като Путин прекрати едностранно проекта „Южен поток”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ
Времето: Облачно, на места ще има валежи и гръмотевици
Германските компании страдат от слабо интернет покритие въпреки милиардните инвестиции